Parterstvom do cilja

Radionice za studente u Svuečilišnoj knjižnici: Kako napisati završni ili diplomski rad? by derceg

Sveučilišna knjižnica u Splitu organizira tjedne radionice na temu: „Kako napisati završni ili diplomski rad?“ svakog četvrtka od 12:00-13:30 sati.

Portal e-izvora: Probni pristup ProQuest One Academic i ProQuest One Psychology by derceg

Tvrtka ProQuest omogućila je hrvatskoj znanstvenoj i akademskoj zajednici probni pristup na skup baza podataka ProQuest One Academic i bazu podataka ProQuest One Psychology do 22. svibnja 2024. godine.

RESCOP – Završna radionica projekta by mgalesic

U ponedjeljak i utorak, 18. i 19. ožujka 2024., na FGAG-u u Splitu održana je dvodnevna završna radionica projekta RESCOP - praćenje morskih ekosustava pomoću daljinske detekcije u prostornom planiranju.

RESCOP - Najava završne radionice projekta by mgalesic

FGAG u Splitu vas poziva na završnu radionicu projekta RESCOP - REmote Sensing monitoring in marine eCOsystem based spatial Planning financiranog u sklopu poziva "Jačanje bilateralne suradnje s Norveškom u području Zelene tranzicije" koja će se održati  18. i 19. ožujka 2024. godine s početkom u 09:30 sati u Vijećnici fakulteta.

RESCOP - Monitoring morskih ekosustava korištenjem daljinske detekcije – studijski posjet Bergenu by mgalesic

U razdoblju od 5. do 23. veljače 2024. godine, predstavnice FGAG-a i Sveučilišta u Splitu, Morena Galešić Divić i Marija Kvesić Ivanković, sudjelovale su u aktivnostima edukacije i razmjene znanja s nizom znanstvenika na međunarodnom institutu u Bergenu (NERSC).

RESCOP - Monitoring morskih ekosustava korištenjem daljinske detekcije – online seminari by mgalesic

U sklopu projekta RESCOP, u suradnji s međunarodnim institutom iz Bergena, Norveška - Nansen Environmental and Remote Sensing Center (NERSC), organizirano je ukupno 10 online seminara o različitim primjenama tehnologija daljinskih istraživanja u upravljanju okolišem, s posebnim naglaskom na obalna područja i njihovu osjetljivost u duhu klimatskih promjena.

Mobilnost na jednom mjestu by strogrlic

Erasmus studentska mreža (ESN) Hrvatska objavila je prvi i jedini priručnik za mobilnost za hrvatske studente i mlade "Mobilnost na jednom mjestu". Digitalnoj verziji priručnika možete pristupiti putem poveznice ovdje.

Portal e-izvora: Otvoren pristup na časopise izdavača Wiley by derceg

Izdavač Wiley otvorio je hrvatskoj znanstvenoj i akademskoj zajednici pristup na više od 1.400 časopisa u okviru područja društvenih i humanističkih znanosti, prirodnih i tehničkih znanosti te biomedicine i zdravstva. Dostupni su časopisi od 1996. – 2023. godine.

U srijedu, 13. prosinca 2023. održana je završna radionica projekta COMON - Monitoring obalnog područja koristeći višeskalne metode za dionike, javnost i medije na Fakultetu građevinarstva, arhitekture i geodezije u Splitu.

9. Sabor hrvatskih graditelja by strogrlic

Hrvatski savez građevinskih inženjera organizira 9. Sabor hrvatskih graditelja koji će se održati 21. do 24. travnja 2024. u hotelu CROATIA u Cavtatu. Obavijest možete preuzeti ovdje.