Održivi gradovi i zajednice

Obavijest o SEA EU ljetnoj školi u Norveškoj by strogrlic

SEA EU ljetna škola u Bodøu u Norveškoj održati će se od 1. do 5. srpnja 2024. godine.
Više informacija možete preuzeti ovdje.

Završna radionica projekta COMON by strogrlic

U srijedu, 13. prosinca 2023. održana je završna radionica projekta COMON - Monitoring obalnog područja koristeći višeskalne metode za dionike, javnost i medije na Fakultetu građevinarstva, arhitekture i geodezije u Splitu.

9. Sabor hrvatskih graditelja by strogrlic

Hrvatski savez građevinskih inženjera organizira 9. Sabor hrvatskih graditelja koji će se održati 21. do 24. travnja 2024. u hotelu CROATIA u Cavtatu. Obavijest možete preuzeti ovdje.

Završna radionica projekta CAAT by strogrlic

U utorak, 28. studenoga 2023. održana je završna CAAT radionica za projektne partnere te dionike, javnosti i medije u Amfiteatru Fakulteta građevinarstva, arhitekture i geodezije u Splitu.

JRC radionica - kružna tehnologija u graditeljstvu by strogrlic

Radionica će se održati 12. prosinca 2023. (14:00-17:15 CET); 13. prosinca 2023. (08:45-12:00 CET) u online formatu.
Više informacija o samoj radionici dostupno je na Obzor Europa portalu.

Poziv na predstavljanje knjige by strogrlic

Pozivate se na predstavljanje knjige: “Designing in Coexistence - Reflections on Systemic Change” u sklopu programa projekta „Same as it Ever Was“ - hrvatski paviljon na 18. Venecijanskom bijenalu, međunarodnoj izložbi arhitekture, koje će se održati 25. studenog 2023. od 16 do 18 h na lokaciji Arsenale, Venecija.

Obnova građevina oštećenih potresom – zagrebačka iskustva by strogrlic

Na FGAG-u u Splitu, Matice hrvatske 15, u petak 29. rujna 2023. s početkom u 12:30 sati, održati će se predavanje Obnova građevina oštećenih potresom - zagrebačka iskustva.

Posjet delegacije Međunarodnog istraživačkog centra za krš iz Kine by strogrlic

U srijedu 13. rujna 2023. FGAG je posjetila delegacija Međunarodnog istraživačkog centra za krš (IRCK) pod pokroviteljstvom UNESCO-a i Instituta za geologiju krša Kineske akademije geoloških znanosti (CAGS) iz Guilina, Narodna Republika Kina.

RESCOP - Monitoring morskih ekosustava korištenjem daljinske detekcije – studijski posjet Splitu by mgalesic
Let´s fall walls (with science)! by adomazet

Sveučilište u Splitu će ove godine sudjelovati u međunarodnoj znanstvenoj platformi pod nazivom Falling Walls.