Održivi gradovi i zajednice

RESCOP – Završna radionica projekta by mgalesic

U ponedjeljak i utorak, 18. i 19. ožujka 2024., na FGAG-u u Splitu održana je dvodnevna završna radionica projekta RESCOP - praćenje morskih ekosustava pomoću daljinske detekcije u prostornom planiranju.

RESCOP - Monitoring morskih ekosustava korištenjem daljinske detekcije – studijski posjet Bergenu by mgalesic

U razdoblju od 5. do 23. veljače 2024. godine, predstavnice FGAG-a i Sveučilišta u Splitu, Morena Galešić Divić i Marija Kvesić Ivanković, sudjelovale su u aktivnostima edukacije i razmjene znanja s nizom znanstvenika na međunarodnom institutu u Bergenu (NERSC).

RESCOP - Monitoring morskih ekosustava korištenjem daljinske detekcije – online seminari by mgalesic

U sklopu projekta RESCOP, u suradnji s međunarodnim institutom iz Bergena, Norveška - Nansen Environmental and Remote Sensing Center (NERSC), organizirano je ukupno 10 online seminara o različitim primjenama tehnologija daljinskih istraživanja u upravljanju okolišem, s posebnim naglaskom na obalna područja i njihovu osjetljivost u duhu klimatskih promjena.

Obavijest o SEA EU ljetnoj školi u Norveškoj by strogrlic

SEA EU ljetna škola u Bodøu u Norveškoj održati će se od 1. do 5. srpnja 2024. godine.
Više informacija možete preuzeti ovdje.

U srijedu, 13. prosinca 2023. održana je završna radionica projekta COMON - Monitoring obalnog područja koristeći višeskalne metode za dionike, javnost i medije na Fakultetu građevinarstva, arhitekture i geodezije u Splitu.

9. Sabor hrvatskih graditelja by strogrlic

Hrvatski savez građevinskih inženjera organizira 9. Sabor hrvatskih graditelja koji će se održati 21. do 24. travnja 2024. u hotelu CROATIA u Cavtatu. Obavijest možete preuzeti ovdje.

Završna radionica projekta CAAT by strogrlic

U utorak, 28. studenoga 2023. održana je završna CAAT radionica za projektne partnere te dionike, javnosti i medije u Amfiteatru Fakulteta građevinarstva, arhitekture i geodezije u Splitu.

JRC radionica - kružna tehnologija u graditeljstvu by strogrlic

Radionica će se održati 12. prosinca 2023. (14:00-17:15 CET); 13. prosinca 2023. (08:45-12:00 CET) u online formatu.
Više informacija o samoj radionici dostupno je na Obzor Europa portalu.

Poziv na predstavljanje knjige by strogrlic

Pozivate se na predstavljanje knjige: “Designing in Coexistence - Reflections on Systemic Change” u sklopu programa projekta „Same as it Ever Was“ - hrvatski paviljon na 18. Venecijanskom bijenalu, međunarodnoj izložbi arhitekture, koje će se održati 25. studenog 2023. od 16 do 18 h na lokaciji Arsenale, Venecija.

Obnova građevina oštećenih potresom – zagrebačka iskustva by strogrlic

Na FGAG-u u Splitu, Matice hrvatske 15, u petak 29. rujna 2023. s početkom u 12:30 sati, održati će se predavanje Obnova građevina oštećenih potresom - zagrebačka iskustva.