Očuvanje vodenog svijeta

RESCOP – Završna radionica projekta by mgalesic

U ponedjeljak i utorak, 18. i 19. ožujka 2024., na FGAG-u u Splitu održana je dvodnevna završna radionica projekta RESCOP - praćenje morskih ekosustava pomoću daljinske detekcije u prostornom planiranju.

RESCOP - Najava završne radionice projekta by mgalesic

FGAG u Splitu vas poziva na završnu radionicu projekta RESCOP - REmote Sensing monitoring in marine eCOsystem based spatial Planning financiranog u sklopu poziva "Jačanje bilateralne suradnje s Norveškom u području Zelene tranzicije" koja će se održati  18. i 19. ožujka 2024. godine s početkom u 09:30 sati u Vijećnici fakulteta.

RESCOP - Monitoring morskih ekosustava korištenjem daljinske detekcije – studijski posjet Bergenu by mgalesic

U razdoblju od 5. do 23. veljače 2024. godine, predstavnice FGAG-a i Sveučilišta u Splitu, Morena Galešić Divić i Marija Kvesić Ivanković, sudjelovale su u aktivnostima edukacije i razmjene znanja s nizom znanstvenika na međunarodnom institutu u Bergenu (NERSC).

Trening u Tunisu - GEF MedProgramme Child projekt 2.1. by strogrlic

U sklopu GEF MedProgramme Child projekta 2.1. i u organizaciji UN centra za regionalne aktivnosti PAP/RAC, stručni tim FGAG-a sudjelovao je u trodnevnom treningu organiziranom u Tunisu od 13. do 15. veljače 2024.

RESCOP - Monitoring morskih ekosustava korištenjem daljinske detekcije – online seminari by mgalesic

U sklopu projekta RESCOP, u suradnji s međunarodnim institutom iz Bergena, Norveška - Nansen Environmental and Remote Sensing Center (NERSC), organizirano je ukupno 10 online seminara o različitim primjenama tehnologija daljinskih istraživanja u upravljanju okolišem, s posebnim naglaskom na obalna područja i njihovu osjetljivost u duhu klimatskih promjena.

Predstavljanje diplomskog smjera Hidrotehnika by mgalesic

Dana 24. siječnja 2024. godine, u okviru posljednjih predavanja na kolegiju "Vodoopskrba i kanalizacija", pod vodstvom izv. prof. Ive Andrića, održana je kratka prezentacija diplomskog smjera Hidrotehnika (kolokvijalno poznatog kao Hidro smjer).

U srijedu, 13. prosinca 2023. održana je završna radionica projekta COMON - Monitoring obalnog područja koristeći višeskalne metode za dionike, javnost i medije na Fakultetu građevinarstva, arhitekture i geodezije u Splitu.

Završna radionica projekta COMON biti će održana 13. prosinca 2023. godine s početkom u 09:00 sati u A2 amfiteatru Fakulteta (prvi kat). Pozivnica se nalazi ovdje.

Završna radionica projekta CAAT by strogrlic

U utorak, 28. studenoga 2023. održana je završna CAAT radionica za projektne partnere te dionike, javnosti i medije u Amfiteatru Fakulteta građevinarstva, arhitekture i geodezije u Splitu.

RESCOP - Monitoring morskih ekosustava korištenjem daljinske detekcije – studijski posjet Splitu by mgalesic