Sveučilišni prijediplomski studij Geodezija i geoinformatika

Uvjeti za upis (preuzimanje brošure)

• Koliko se studenata upisuje na studij?
  • Tko može upisati ovaj studij?
  • Kako se izabiru pristupnici?
  • Kamo mogu nakon dovršetka studija?
  • Što mogu raditi nakon dovršetka studija?
  • Gdje se i kako prijaviti?

Odgovore na ova pitanja pronaći ćete u brošuri koju možete preuzeti ovdje.

Dunja Krce, studentica preddiplomskog sveučilišnog studija Geodezija i geoinformatika

Zašto sam upisala FGAG?

Znala sam da ne želim imati dosadan posao, dosadne kolege, dosadno provedene dane, rutinu koja ne bi mogla ispuniti sva moja očekivanja od modernoga svijeta. A koje mi zanimanje omogućuje rad na otvorenom, interakciju s ljudima i aktivno praćenje napretka tehnologije? Naravno, geodezija!

Geodezija je znanost koja podjednako nastoji predodrediti smisao i srediti kaos prirode, koliko i zaštiti taj smisao i taj kaos, te stvoriti temelj za druge struke, prvenstveno građevinarstvo i arhitekturu. To je znanost koja predočava i zapisuje prostor na papiru.

Pri upisu na fakultet sve se posložilo: već na prvoj godini započeli smo s praktičnom nastavom i odmah sam znala da je moj odabir bio dobar.

Biti geodet je i zanimljivo i zabavno. Osim dobra odabira perspektivnoga zanimanja, dobila sam i divan odnos nastavnika prema meni kao studentici. Na geodeziji definitivno nisi samo broj. Na učenje se potiče i rad se nagrađuje!