Parterstvom do cilja

RESCOP – Završna radionica projekta by mgalesic

U ponedjeljak i utorak, 18. i 19. ožujka 2024., na FGAG-u u Splitu održana je dvodnevna završna radionica projekta RESCOP - praćenje morskih ekosustava pomoću daljinske detekcije u prostornom planiranju.

RESCOP - Najava završne radionice projekta by mgalesic

FGAG u Splitu vas poziva na završnu radionicu projekta RESCOP - REmote Sensing monitoring in marine eCOsystem based spatial Planning financiranog u sklopu poziva "Jačanje bilateralne suradnje s Norveškom u području Zelene tranzicije" koja će se održati  18. i 19. ožujka 2024. godine s početkom u 09:30 sati u Vijećnici fakulteta.

RESCOP - Monitoring morskih ekosustava korištenjem daljinske detekcije – studijski posjet Bergenu by mgalesic

U razdoblju od 5. do 23. veljače 2024. godine, predstavnice FGAG-a i Sveučilišta u Splitu, Morena Galešić Divić i Marija Kvesić Ivanković, sudjelovale su u aktivnostima edukacije i razmjene znanja s nizom znanstvenika na međunarodnom institutu u Bergenu (NERSC).

RESCOP - Monitoring morskih ekosustava korištenjem daljinske detekcije – online seminari by mgalesic

U sklopu projekta RESCOP, u suradnji s međunarodnim institutom iz Bergena, Norveška - Nansen Environmental and Remote Sensing Center (NERSC), organizirano je ukupno 10 online seminara o različitim primjenama tehnologija daljinskih istraživanja u upravljanju okolišem, s posebnim naglaskom na obalna područja i njihovu osjetljivost u duhu klimatskih promjena.

Mobilnost na jednom mjestu by strogrlic

Erasmus studentska mreža (ESN) Hrvatska objavila je prvi i jedini priručnik za mobilnost za hrvatske studente i mlade "Mobilnost na jednom mjestu". Digitalnoj verziji priručnika možete pristupiti putem poveznice ovdje.

Portal e-izvora: Otvoren pristup na časopise izdavača Wiley by derceg

Izdavač Wiley otvorio je hrvatskoj znanstvenoj i akademskoj zajednici pristup na više od 1.400 časopisa u okviru područja društvenih i humanističkih znanosti, prirodnih i tehničkih znanosti te biomedicine i zdravstva. Dostupni su časopisi od 1996. – 2023. godine.

Završna radionica projekta COMON by strogrlic

U srijedu, 13. prosinca 2023. održana je završna radionica projekta COMON - Monitoring obalnog područja koristeći višeskalne metode za dionike, javnost i medije na Fakultetu građevinarstva, arhitekture i geodezije u Splitu.

9. Sabor hrvatskih graditelja by strogrlic

Hrvatski savez građevinskih inženjera organizira 9. Sabor hrvatskih graditelja koji će se održati 21. do 24. travnja 2024. u hotelu CROATIA u Cavtatu. Obavijest možete preuzeti ovdje.

Posjet delegacije iz Ukrajine by strogrlic

U petak, 8. prosinca 2023. naš fakultet posjetila je delegacija sa Ternopil Ivan Puluj National Technical University iz Ukrajine. Sastanak je inicirao Marin Lerga, predsjednik hrvatsko-ukrajinske kulturne udruge Bila Hrvatska koja djeluje više od 10 godina.

Sustavno pretraživanje literature – nova usluga Sveučilišne knjižnice u Splitu by derceg

Sveučilišna knjižnica u Splitu uvela je novu uslugu: Sustavno pretraživanje literature - za potrebe izrade doktorskih disertacija, prijave projekata, izrade sustavnih preglednih radova i drugih vrsta radova i znanstvenih istraživanja za koje je potrebno utvrditi što je već napravljeno na određenom području, a što nije, te postoje li praznine u istraživanjima koje bi se mogle ispuniti novima.