Diplomski sveučilišni studij Građevinarstvo - smjer Hidrotehnika

 

Voditelj smjera: doc. dr. sc. Veljko Srzić


Kompetencije

Završetkom studijskog programa i stjecanjem kvalifikacije student/ica je osposobljen/a za:

  • projektiranje i proračun srednje složenih betonskih konstrukcija
  • projektiranje i proračun srednje složenih geotehničkih građevina
  • formuliranje jednadžbi matematičke fizike na inženjerskim zadaćama, te njihovo rješavanje u zatvorenom obliku ili numeričkim metodama
  • projektiranje hidrotehničkih objekata te vodovodnih, kanalizacijskih i hidroenergijskih sustava
  • analiziranje i vrednovanje toka podzemne vode, hidrogeoloških značajki stijena, rješavanje praktičnih problema vezanih uz vodoopskrbu
  • rješavanje problema otjecanja na slivu, vrednovanje komponenti otjecanja i bilance voda, primjenu matematičko-statističkih metoda za rješavanje inženjersko-hidroloških problema
  • oblikovanje i dimenzioniranje pomorskih građevina u priobalnom moru
  • integralno upravljanje vodnim resursima određenog sliva
  • utvrđivanje mehaničkih svojstava materijala i kreiranje složenih reoloških modela
  • proračun bilance voda za potrebe hidromelioracijskih sustava te poznavanje elemenata projektiranja i dimenzioniranja sustava odvodnje i navodnjavanja
  • projektiranje hidrotehničkih objekata i radova na uređenju i restauriranju vodotoka
  • projektiranje uređaja za pročišćavanje komunalnih otpadnih voda, planiranje i upravljanje uređajem
  • planiranje iskorištenja vodnih snaga, upravljanje i projektiranje energetskih objekata
  • formuliranje fizikalnog i matematičkog modela, rješavanje matematičkog modela korištenjem konvencionalnih numeričkih i stohastičkih metoda

Osim nabrojanih, student/ica stječe i dodatne kompetencije ovisno o položenim izbornim predmetima tijekom studija.

Izvedbeni plan


Napomena:

Tablica prikazuje podatke za tekući i prethodni semestar. Detaljni izvedbeni plan koji sadrži detaljan opis svih predmeta (sadržaj, način izvođenja, način provjere znanja) možete preuzeti odabirom odgovarajućeg dokumenta s popisa u desnom stupcu.
 

Nositelj Predmet Kod Satnica ECTS
I. semestar
S. Ivelić Bradanović Primijenjena matematika GAB701 30+30 5,0
J. Radnić, A. Harapin Betonske konstrukcije I GAE701 30+30 5,0
T. Vlahović Hidrogeologija GAG705 30+15 4,0
D. Bojanić Hidraulika GAH701 45+30 6,0
P. Miščević Geotehničko inženjerstvo GAG703 30+30 5,0
  Izborni predmet (min. 4 ECTS boda)      
Izborni predmeti
T. Duplančić-Leder Primjena GIS-a u upravljanju vodnim resursima GAF002 30+30 5,0
V. Srzić Luke i pomorske građevine GAK202 30+30 5,0
V. Srzić Hidrotehničke građevine GAK201 30+30 5,0
II. semestar
V. Denić-Jukić Navodnjavanje i odvodnjavanje GAI707 30+15 4,0
V. Denić-Jukić, D. Jukić Inženjerska hidrologija GAI701 30+30 5,0
V. Srzić Obalno inženjerstvo GAK701 30+30 5,0
D. Jukić Uređenje vodotoka GAI704 30+30 6,0
J. Margeta Zaštita voda i pročišćavanje komunalnih otpadnih i oborinskih voda GAJ702 30+30 5,0
R. Andričević Integralno upravljanje vodnim resursima GAK804 30+30 5,0
III. semestar
R. Andričević Iskorištenje vodnih snaga GAK801 30+30 5,0
H. Gotovac Modeliranje toka i pronosa u podzemlju GAK802 30+30 5,0
  Izborni predmeti – dogovor s mentorom     15,0
  Izborni predmeti – slobodan izbor     5,0
IV. semestar
  Diplomski rad GAX801   30,0

 

Izborni predmeti (za sve smjerove)

Popis svih izbornih predmeta možete preuzeti ovdje (PDF-dokument).

Tablica prikazuje izborne predmete koji su se održavali u akademskim godinama 2015./16. i 2016./17.
 

Nositelj Predmet Kod Satnica ECTS
D. Cvitanić Cestovna čvorišta GAF801 30+30 5,0
D. Breški, A. Mršić Zdilar Engleski jezik GAA003 30+30 5,0
A. Mihanović, B. Trogrlić Fizika zgrade GAO706 30+30 5,0
D. Cvitanić Gradske prometne površine GAF802 30+30 5,0
S. Juradin Građevinski materijali II GAN701 30+30 5,0
D. Jukić Hidrologija krša GAI703 45+30 5,5
V. Srzić Hidrotehničke građevine GAK201 30+30 5,0
J. Radnić Izvođenje građevinskih konstrukcija GAE706 30+30 5,0
B. Gotovac Konstrukcije povijesnih građevina GAD703 30+30 5,0
A. Harapin, M. Galić Kućne instalacije GAM701 30+30 5,0
V. Srzić Luke i pomorske građevine GAK202 30+30 5,0
N. Jajac Management u građevinarstvu GAL703 45+15 5,0
D. Jukić Modeliranje kakvoće površinskih voda GAI706 30+30 5,0
J. Radnić, A. Harapin Numeričko modeliranje betonskih konstrukcija GAE803 30+30 5,0
I. Boko, N. Torić Posebne drvene konstrukcije GAP704 30+30 5,0
T. Duplančić-Leder Primjena GIS-a u upravljanju vodnim resursima GAF002 30+30 5,0
R. Andričević Primjena stohastičkih metoda GAK803 30+30 5,0
B. Trogrlić, A. Harapin Projektiranje konstrukcija računalom GAO705 30+30 5,0
N. Štambuk Cvitanović Složeno temeljenje GAG802 30+30 5,0
J. Radnić, V. Divić Spregnute konstrukcije GAE705 30+30 5,0
S. Knezić Sustavi odlučivanja u građevinarstvu GAL704 45+15 5,0
M. Smilović Zulim, N. Torić Trajnost konstrukcija GAE802 30+30 5,0
B. Gotovac Tuneli i podzemne građevine GAD704 30+30 5,0
S. Knezić Upravljanje projektima GAL705 45+15 5,0
V. Denić.Jukić Urbana hidrologija GAI705 30+30 5,0
P. Miščević Zemljani radovi GAG702 30+30 5,0
J. Margeta Zbrinjavanje komunalnog tekućeg i krutog otpada GAJ703 30+30 4,5